Anorexie je nemoc, ne životní styl.

4. února 2016 v 18:25 | Niki ^^ |  Téma Týdne
Zdravíím
Ačkoliv za tenhle článek nejspíš obdržím nějakou kritiku, musím se vyslovit a myslím že právě tohle téma týdne je to pravé aneb "Baví mne žít". Jelikož v dnešní době je trendem být jednoduše řečeno "vychrtlá" ne "hubená" tak se drtivá většina dívek snaží shodit nějaká ta kila dolů (Dobře i já, ale spíš tak zpevnit :) ) . Pravda, neprošla jsem si jejich životy a nevím kdo je odsuzoval, kdo je nesnášel a kdo je pomlouval. Je však ale smutné, že dívky které chcou zhubnout si myslí že když nebudou jíst zhubnou. Ano zhubnou, ale do fáze anorexie ne do fáze zdravého a šťastného člověka.
flowers, body, and pale image


Pokud si tyto slečny myslí, že každodenní jídelníček typu:

jídlo: nic
cigareta: 1
voda: 1l

jsou zdravé a to ještě můžeme být rádi když do toho jídelníčku jednou za 5 dnů přidají 2 cherry rajčátka tak jsou opravdu na omylu. Co způsobuje anorexie? Špatnou kvalitu vlasů,šílené duševní stavy, slabost a pocity chladu, ubýtek síly.. atd. Slečny, prosím.. zamyslete se nad tím co děláte. Když se zaměřím konkrétně na blogy, každý druhý blog je o momentální dietě ( což mi nevadí, podporuji to :) ) ale drtivá většina dívek má právě jídelníčky toho typu. Prosím zamyslete se nad tím, jaký vliv má vaše váha na váš život. Myslíte si že vám to pomůže, ale nepomůže. Vaše tělo potřebuje živiny, a pokud si myslíte že pak budete krásná a dokonalá - nebudete. Pujdete někdy na brigádu, obvykle budete zvedat něco těžkého. Kde chcete sehnat práci, když nezvednete ani balíček žvýkaček? Myslíte si, že tím zaujmete kluka? Ale ti kluci si chcou taky na něco šáhnout. :D Místo hladovek prosím začněte jíst pravidelně po 2,5 - 3 hodinách, zařaďte si do jídelníčku celozrnné potraviny, chia semínka, zeleninu, ovoce, různé lepší jogurty, klidně můžete i čokoládu!!! (ideální je čokoláda nad 75% kakaa v sušině ) a velké množství vody a pohybu. Buďme krásné a hubené ženy, ale ne vychrtlé. Mě baví žít! Baví mě jíst.. a jsem šťastná.

Když vás něco štve, cítíte se v depresi tak si třeba začněte zpívat, tančit, číst.. ale hlavně nenuťte vaše těla procházet si něčím takovým. Anorexie může vést až k smrti, přitom život je dar a ne každý dostane tu možnost narodit se zdraví.

Nejsem žádný odborník ani fitness poradce, ale mám dost lidí ve svém okruhu kteří se tímhle zabývají. Znám hodně případů s anorexií, já jeden rok taky byla skoro na hranici. A ne, není to pěkný pohled. Je mi jasné že ne všem se bude tenhle článek líbit, je to pouze můj pohled a můj názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mojeverse mojeverse | E-mail | Web | 4. února 2016 v 18:35 | Reagovat

Tvůj pohled je zkreslený, já anu měla dvakrát. Není to naše volba, nebyla to moje volba. Nikdy jsem tuhle nemoc nechtěla, nikdy jsem nebyla tlustá, sportovala jsem atd.. ale ona najednou byla. Přišla nepozorovaně a já jí viděla až když byl oheň na střeše. Všechno co tady píšeš, je pro mozek nemocného nepochopitelné - jídlo po třech hodinách. Není to životní styl, jak se snaží někdo prezentovat. Je to nemoc, se kterou se bojuje dlouho a výhry jsou stejně četné jako prohry.

2 Niki ^^ Niki ^^ | Web | 4. února 2016 v 18:39 | Reagovat

[1]: Já to měla v podobné verzi, pravda nedotáhla jsem to do žádného extrému a vím že je to onemocnění spíš duševní než fyzické, ale chci aby se nad tím slečny které se do něčeho takového ženou trošku zamyslely. :)

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 4. února 2016 v 20:49 | Reagovat

anorexie je zkrátka nedostatek sebelásky, je to způsob skrytého sebeubližování... Až jak to do ní člověk spadne hlouběji, začne si to uvědomovat... ale to už je pak těžké léčit.

Já zase usiluji o zpevnění a nabrání hmoty a celkem se mi to daří... :) Hlavně jíst zdravě, hýbat se v normě a USMÍVAT SE :) Úsměv je ten tvar těla, který je opravdu nejkrásnější :)

4 Lenna68 Lenna68 | Web | 4. února 2016 v 20:53 | Reagovat

Ahojky, samozřejmě oplácím návštěvu, žádný zajímavý blog si nezaslouží být pustý a autoři/autorky opomíjeny ;-)

A teď k problematice z mého úhlu pohledu: Já jsem v pubertálním období trpěla nechutenstvím, nechtěla jsem být vychrtlá, nikdy jsem nebyla tlustá ani si mě nikdo kvůli váze nedobíral, byla jsem jako proutek, jen mi prostě čím dál víc nechutnalo, předpokládám, že to byl hormonální výkyv, který mě vyvedl z rovnováhy a způsobil poškození žaludku a když to co samo přišlo, za pár let samo odeznělo, byla a jsem za to prostě ráda, když jsem v současné době o třicet kilo těžší, jsem šťastná, že i když mám pár omezení v jídelníčku (žaludek to prostě vždycky stráví v určitou denní dobu nebo určitou úpravu určitých potravin, což je nepříjemné, ale beru to jako určitou životní daň za zkušenost) přežila jsem to bez vážnější úhony a i když v současné době vážně uvažuji o přibrání fyzické aktivity, jsem rozhodně ráda, že mi už spousta věcí chutná a při jídle netrpím i když bohudík nemám potřebu se ani přejídat...věřím v to, že všechno je v hlavě a ve v střídmosti...že člověk může jíst co chce, pokud hodnotám a množství odpovídá fyzická aktivita a pokud má člověk klid v duši...protože neklid někomu deset kilo navrch přidá a jinému ubere...je to prostě v hlavě a v tom jaké poměry hormonů mozek dovoluje produkovat...podpořme ho tedy a buďme na světě rádi, ať jsme štíhlý a nemusíme mít křeč s odříkání ;-)

5 mojeverse mojeverse | E-mail | Web | 5. února 2016 v 7:47 | Reagovat

[2]: Já o tom věděla dobře jak to vypadá..... na kamarádce jsem jí poznala v zárodku, na sobě až pozdě. Měla jsem spoustu informací, o škodách, poškozeních, omezeních, ale na to se nemoc neptá.
Daleko účinější než holkám ukazovat anorexii a říkat to je špatný, je ukázat jim jak vlastně vypadá zdravý životní styl a pořád dokola v pubertálněm věku opakovat, že jde o retuše. Samozřejmě - spousta anorexií je spíše reakcí na rodinný problém, ale o tom článek nepojednává a bylo by to na sto hodin.

6 Andey Andey | Web | 5. února 2016 v 15:12 | Reagovat

Každý má na to svůj vlastní názor. :) Někdo se pro to rozhodně, ale někdo do toho spadne a ani neví jak. Určitě je to o psychice než o té váze, ale všechno souvisí se vším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama